Yorumlar

 Konumunuz / Ana Sayfa / Yorumlar

Yorumlar

Tuğba ile gerçekleşen ilk grup seansından sonra, uzun zamandır süren duygusal bir blokajımın çözüldüğünü hissetmekten mutluluk duydum. Yıllar boyunca birçok kişisel gelişim kitabı okumuş ve o uzun süren psikolojik danışmanlık seanslarına katılmıştım. Yine de karşılaştığım hiçbir şey, bu tür bir şifa çalışması kadar etkili, hızlı ve verimli olmamıştı. İçsel dönüşümün etkilerini seans sonrasında zamana yayılan bir süreçte hissetmeye başladım.

 

Bu tarz bir terapi ve şifa yönteminin, metoda hakim ve yetkin terapistler tarafından icra edilmesi gerektiğine inanıyorum. Terapist sadece yöntemin bilimsel detaylarına hakim olmakla kalmayıp, sezgilerini ve hayattan kazanımlarını da terapi sırasında ortaya çıkarmalı. Tuğba’nın bu süreçte terapist olarak duruşu, grup dinamiklerini ustaca yönetebilmesi beni oldukça etkiledi.

 

Duygusal olarak yoğun geçen seanslarda katılımcıların tepkileri, hareketleri ve ortama taşıdıkları yaşantıları ağır olabiliyor. Özellikle bu tarz “kriz” dakikalarında katılımcıları doğru bir şekilde yönlendirebilmesi açısından kendi öz duygusal denetimini de oldukça güçlü buldum.

 

Aile dizimi deneyimini terapist ve kolaylaştırıcı olarak kendisi ile paylaşabildiğim için oldukça mutluyum.

 

Nevin Tuncelli