Ben Kimim?

 Konumunuz / Ana Sayfa / Ben Kimim?

Ben Kimim?

 

Sorgulayan, araştıran, okuyan ve deneyimlemeyi seven biriyimdir. Çocukluğumdan itibaren bu böyleydi, bir de doğaya ve spora  olan düşkünlüğüm var tabi.

 

Öğrencilik yıllarım yoğun bir şekilde fen bilimleri, spor ve sanatla geçti. Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra da iş hayatı dışındaki zamanlarımı değerli hocaların psikoloji, kişisel ve ruhsal gelişim içeren çalışmalarına katılarak geçirdim.

 

2005 yılında Reiki (Usui Reiki Master) sonrasında Aile Dizimi ve bir meditasyon, yaşama sanatı olan Vipassana ile tanışmam bende ve hayatımda köklü değişimler yaratmaya başladı. Diğer taraftan psikolojiye olan ilgim de daha ileri bir boyuta geçmişti. Yıllar boyunca katıldığım çeşitli seminer ve workshoplardan sonra da Aile ve Sistem Dizimleri Uygulayıcısı eğitimini almaya karar verdim. Aile Dizimi terapisini oluşturan Bert Hellinger ile uzun yıllar Almanya’da çalışan Psikoterapist Mehmet Zararsızoğlu’nun 600 saatlik kuram ve yöntem ile 370 saat uygulamalı Aile Dizimi ve Klinik Psikoloji eğitimlerini tamamlayarak Sistem Dizimleri Uygulayıcısı sertifikamı aldım.

 

Bu süreçte ruhsal yolcuğuma yoga, nefes, meditasyon, zikir, sema çalışmaları ve inzivaları da ekledim. Zeynep Aksoy’dan aldığım 200 saatlik yoga uzmanlığı eğitimi de hemen akabinde yerini aldı.

 

15 yıl boyunca devam eden bu gelişim ve dönüşüm sürecinde gördüğüm ve deneyimlediğim  bireysel çalışmalarda, atölyelerde genellikle kişiye tek bir boyuttan bakıldığı idi. Ya sadece psikolojik ve zihinsel ya da sadece bedensel açıdan.  Halbuki bedenini anlamadan sevmeden ruhsal büyüme mümkün değildir. Aynı şekilde zihnin işleyişini anlamadan da. Hepsi bir bütünün parçaları. Psikoloji bedeni etkiler, fizyolojik olan zihni etkiler. Bedenle iletişim kurmadan, ona odaklanmadan travmaları nasıl tamamen çözümleyebilirsin ki? Dolayısıyla ben de ruh, beden ve zihin olarak tüm boyutlarda bir danışana yaklaşmak ve şifalanma sürecine destek olmak üzere kendimi geliştirmeyi seçtim.

 

Kendi zorlanmalarımdan, çıkmazlarımdan, korkularımdan kısacası deneyimlerimden öğrendiklerimi paylaşmak, insanların hayatında pozitif değişim, dönüşümler yaratmak amacıyla da Aurora Danışmanlığı kurdum.

 

Her birimiz çok özeliz. Bu hayata da, mutlu ve huzurlu şekilde sağlıklı bir yaşam sürmek için geliyoruz.  İnanın, o kadar büyük acılar çekmemize gerek yok. Mutlu, sevgi dolu ve bolluk bereket içinde yaşamak  isteyen herkesle yolumuzun kesişmesi dileğimle,

 

TUĞBA ÖZTUĞ